26 лютого, 2012

Кафедра технології машинобудування

Заснована в 1972 році і здійснювала підготовку інженерних кадрів за спеціальністю "Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти". Це була перша випускаюча кафедра в тодішньому Кременчуцькому загально-технічному факультету Полтавського інженерно-будівельного інституту, на базі якого розвівався и був створений теперішній Кременчуцький державний політехнічний університет (КДПУ).

Першим завідуючим кафедрою був призначений кандидат технічних наук доцент Петро Володимирович Крупеня. 

У 1974 році кафедру очолив кандидат технічних наук, доцент Геннадій Олександрович Козлов. На цій посаді він працював до 1979 року.

На кафедрі створювалася матеріально-технічна база, формувався науково-педагогічний потенціал, розроблялося методичне забезпечення навчального процесу зі спеціальності, велася науково-дослідна робота, розвивалися зв’язки з виробництвом та з порідненою кафедрою базового інституту.

У 1975 рік - був здійснений перший випуск студентів вечірньої форми навчання, а у 1978 році перший випуск студентів заочної форми навчання, в 1996 - перші дипломи інженерів-технологів отримали випускники денної форми навчання.

З 1979 року на посаду завідуючого кафедрою був обраний кандидат технічних наук, доцент Анатолій Віталійович Локтик, який обіймав цю посаду 8 років.

У 1987 році колектив кафедри очолив кандидат технічних наук, доцент Георгій Миколайович Загорянський, який направляв його діяльність протягом 8 подальших років.

У 1995 році кафедра ТМ була об`єднана з кафедрою ОМТ, більша частина її педагогічного колективу ввійшла до складу кафедри технології машинобудування. Завідуючим кафедрою став доктор технічних наук професор Віктор Миколайович Шаповал.

З 2000р. кафедру технології машинобудування очолював к.т.н. доц. Пирогов Леонід Іванович.

З 2006 року завідувач кафедри професор, доктор технічних наук Володимир В`ячеславович Драгобецький.

Колектив кафедри технології машинобудування
Сьогодні навчальний процес на кафедрі забезпечує 17 викладачів. Серед них: професори - В.В. Драгобецький,В.В. Костін, Л.І. Пирогов, доценти - Р.Г. Пузир, В.Г. Загорянський, А.В. Локтик, Б.Г. Циган, Л.С. Роман, А.М. Гончаров, О.В. Троцко, О.О. Шаповал, старші викладачі - С.А. Шелест, Р.Г. Аргат. Навчально-допоміжний персонал: інженер навчального процесу Наумова О.О., зав.лаб. – Резніков А.О., Комарчук С.В. Завдяки їх самовідданості та високому професіоналізму кафедра забезпечує викладання 43 спеціальних і профілюючих дисциплін, ведеться науково-методична і виховна робота з підготовки фахівців для машинобудівних підприємств м. Кременчука і Полтавського регіону. На кафедрі діє аспірантура.

Майже дві тисячі її випускників працювали в минулому і працюють зараз керівниками, головними та провідними спеціалістами, інженерами-технологами та майстрами на підприємствах і в установах України, у сфері бізнесу та фінансів. Серед них: Глухов М.В. – колишній голова міста Кременчук, Літвіненко А.К. – керуючий Кременчуцьким відділенням “Промінвестбанку” України, Слепец Ю.С. – директор Кременчуцької філії комерційного банку “Приватбанк”, Бугаєнко Н.І. – директор Кременчуцького заводу силікатної цегли, Онищенко П.Г. – зам. генерального директора КрАЗ з виробництва, Сироватко В.І. – зам.генерального директора КрАЗ по кадрам, Писаренко Б.П. – зам генерального директора КМБЗ по кадрам та інші.