16 травня, 2012

З днем народження, альма-матер

Відсвяткувавши 50-річчя Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського до складу якого входить Інститу Механіки і Транспорту, колектив КрНУ вирішив запровадити нову традицію навчального закладу, а саме День університету. Відтепер його традиційно відзначатимуть у травні, адже саме тоді розпорядженням Ради Міністрів УРСР № 651 –р від 11 травня 1960 року було організовано Кременчуцький загальнотехнічний факультет Полтавського інституту інженерів сільськогосподарського будівництва.

З цієї нагоди 15 травня відбулися урочистості, у яких взяли участь викладачі, студенти й працівники єдиного на Полтавщині класичного університету. За 52 роки свого існування ВНЗ пройшов складний і досить динамічний шлях розвитку. З’являлися нові напрями та факультети, змінювалися назва, підпорядкування та статус. Але навчальний заклад завжди відповідав потребам міста й регіону. Нині він є сучасним класичним національним університетом, добре знаним в Україні та за кордоном. Багато років університет очолював почесний громадянин міста, професор В. Є. Маслов. Уже п’ять років як обірвалося його життя, але в історії університету він назавжди залишиться фундатором і першим ректором державного політехнічного інституту. Тож учасники зібрання вшанували його пам`ять покладанням квітів до меморіальної дошки на головному корпусі університету.

Зі знаменною подією колектив університету привітала заступник голови головного управління освіти облдержадміністрації Галина Власюк, яка передала найщиріші вітання від голови ОДА Олександра Удовіченка. Колишній випускник Інституту Механіки і Транспорту, а нині голова Автозаводської райради Володимир Коваленко з нагоди Дня народження рідної альма-матер приніс букет розкішних квітів. Також слова щирої подяки висловив теж наш випускник, а нині заступник технічного директора ПАТ «Кредмаш» Сергій Гончар. Нинішній випускник, лауреат стипендії Президента Ярослав Миронов привітав університет від імені всіх студентів, подякувавши всім, хто був причетним до його створення й становлення. Адже відтепер молодь промислового кременчука має унікальну можливість здобувати вищу освіту, не покидаючи рідних домівок.

Святкового настрою додавали виступи кращих колективів художньої самодіяльності, які стали переможцями традиційного фестивалю студентського мистецтва. А на завершення в небо злетіли кольорові повітряні кульки як квінтесенція всього прекрасного й чистого.