18 жовтня, 2012

Наш студент у Франції

З 23 вересня 2012 року студент кафедри інженерної механіки проходить п’ятимісячне стажування в Католицькому інституті мистецтв та ремесел (ІСАМ) (Франція). Перебування за кордоном фінансується за рахунок програми «Навчання, стажування, підвищення кваліфікації студентів, аспірантів, науково-педагогічних та педагогічних працівників за кордоном» МОНмолодьспорту. Науковий напрям стажування – «Машинобудування та матеріалообробка». Протягом двох тижні перебування у закордонному вищому навчальному закладі Дмитро Баль провів роботи з поглиблення своїх знань у спеціалізованому програмному забезпеченні і вивчення нових функцій та особливостей використання оновленої версії продукту Creo 1.0 (PTC ProE). Можливості цієї програми дозволяють виконувати роботи в області систем автоматизованого проектування (САПР; англ. Computer-aided design - CAD), розробки (CAE) і виготовлення (CAM) кінцевого продукту, а також оформлення конструкторської і/або технологічної документації.У перші тижні пройшло ознайомлення зі структурою навчального закладу та розташуванням основних підрозділів у будівлях. Наразі інститут активно оновлюється, ведуться роботи з реконструкції та модифікації будівель.

Була проведена екскурсія у майстерні, де стажисту продемонстрували парк верстатів (універсальних та з числовим програмним керуванням: токарних, фрезерних, свердлильних, розточних, для обробки листового матеріалу: листогиби, верстати для нарізання заготівлі), потужності яких дозволяють вести обробку матеріалів за допомогою різноманітних методів. Окрім того, наявне обладнання для виготовлення форм з пластичних матеріалів (на основі гідравліки та пневматики). Також у майстернях знаходяться пристосування та інструменти для слюсарних робіт. Пересуватися по майстерням дуже легко завдяки вдалому та ергономічному розташуванню обладнання, а також завдяки добрій освітленості приміщень як удень так і вночі.

Студент відвідав лабораторії, оснащені сучасними системами проведення дослідів, вимірювань та розрахунків, пов’язаних з виконанням різноманітних проектів, які мають пряме відношення до вирішення конструкторських та інженерних проблем. Серед цих систем можна виділити установки для контролю та визначення розмірів деталей на основі оптичних та контактних датчиків, дані з яких можна експортувати до спеціалізованого програмного забезпечення для детального ознайомлення. Також є пристрої для проведення механічних тестів деталей та матеріалів (наприклад, для визначення міцності та жорсткості).Крім того в інституті проводяться уроки з французької мови. Щотижня проходять індивідуальні заняття для покращення вимови та розуміння структури мови. Обговорення проекту поки що ведеться на англійській мові, але в подальшому планується повний перехід на французьку мову.