29 жовтня, 2014

Якщо ти робиш перші кроки у науці

Інститут механіки і транспорту, у рамках наукового товариства студентів, аспірантів та молодих учених (НТСАМУ), провів тематично-інформаційний семінар для студентів 1-3 курсів «Якщо ти робиш перші кроки в науці». Тематика семінару - «Перспективні напрями розвитку сучасного машинобудування».

28 жовтня 2014 року у навчально-науковому інституті механіки і транспорту, відбувся тематично-інформаційний семінар для студентів 1-3 курсів "Якщо ти робиш перші кроки в науці". Тематика семінару - «Перспективні напрями розвитку сучасного машинобудування». Машинобудування - провідна галузь промисловості, яка забезпечує випуск різноманітних машин і устаткування для багатьох галузей господарства і населення. Тому ця тема є надважливою для кожного з нас і для розвитку країни в цілому. На семінарі розглядались основні напрями розвитку сучасного машинобудування, що виявило неабияке зацікавлення студентів. Основним завданням семінару є активізація наукової діяльності студентів.

Тематично-інформаційний семінар розпочався привітанням директора інституту механіки і транспорту, доктора технічних наук, професора Воробйова Віктора Васильовича.
Воробйов В.В. – наголосив на пріоритетності та перспективності наукової діяльності студентів, зазначив важливість участі талановитих студентів у конкурсах науково-дослідних робіт та олімпіад, мотивував студентів карткою підтримки бакалавра.

Присутні студенти заслухали доповідь зав. каф. Процесів і обладнання механічної та фізико-технічної обробки д.т.н., проф. Саленко Олександра Федоровича.

Доповідь Саленко О.Ф. була направлена на активізацію роботи студентів у науковій діяльності. Приведено багато цікавих прикладів наукових розробок, які ведуться в інших країнах, та в КрНУ зокрема. Саленко О.Ф. поділився своїми враженнями від системи освіти у технічній школі в м. Нанта (Франція).


К.т.н, доцент кафедри Технології машинобудування Шлик Сергій Вікторович – розповів про важливість розвитку сучасного машинобудування. Поділився з майбутніми науковцями своїм досвідом, розповів як він починав займатися науковою діяльністю, та які пріоритети відкриваються для молодих вчених.


Метою семінару було ознайомлення студентів 1-3 курсів ІМіТ з науковими напрямками, які розвиваються на базі інституту, а також залучення їх до наукової і практичної роботи НТСАМУ. Директор інституту, д.т.н., проф. Воробйов В.В. зазначив, що студенти, які починають займатися науковою і практичною роботою з перших курсів університету, як правило досягають високих результатів у навчанні, набувають практичних навичок роботи, а також закріплюють на практиці теоретичні знання. Це зрештою дозволяє їм після закінчення університету швидко влаштуватися на гідну роботу, а найкращим - продовжити навчання в аспірантурі і досягти значних наукових результатів.

Голова Товариства студентів, аспірантів та молодих учених ІМіТ
Олійник С.В.