12 листопада, 2014

Диспут на кафедрі КМТО

На кафедрі КМТО 10 листопада 2014 р. був проведений диспут на тему: «Постать Тараса Шевченка в культурному просторі сучасної України». Головною метою диспуту, було виховання патріотичного мислення у кожного зі студентів. В сучасному світі, як і в сучасній Україні ставлення громади до свого міста, та до історичних постатей, формує надміцну свідомість та патріотизм сучасної молоді.

В історії кожного народу є постаті, які з тих чи інших причин не лише стають уособленням сокровенних національних прагнень, але ще й ідеальними символами його, народу, здобутків, історичної долі, своєрідними зразковими громадянами, що вивищуються над часом. Таких постатей вкрай мало. Проте ще менше з-поміж них тих, кого по-справжньому люблять і шанують незалежно від політичних та ідеологічних завдань часу, зміни культурних епох чи примхливої моди.


Тарас Шевченко був справжнім патріотом України. Твори його були присвячені землякам, боротьбі за їх визволення й щастя. Життєвий і творчий шлях славетного поета — яскравий приклад нерозривної єдності батьківщини і її дітей.

Студенти кафедри відвідали — пам'ятник видатному українському поету і художнику Тарасові Шевченку у Кременчуці, що знаходиться у Ювілейному парку. Встановлений у 22 травня 2004 році в день перепоховання поета .


Значення творчості Шевченка в історії української літератури — величезне. Літературна творчість Тараса Григоровича була багатогранною: прекрасний лірик, поет-громадянин, талановитий прозаїк, цікавий драматург. Він став учителем цілої плеяди видатних українських поетів і письменників. Його шляхом пішли Марко Вовчок, Іван Нечуй-Левицький, Іван Франко, Панас Мирний, Леся Українка тощо.


Тарас Григорович зробив велетенський внесок у пробудження і формування національної свідомості українського народу, в розвиток української та світової культури. Ідеї, думки, вся творчість Шевченкового генія стала тим живим феноменом, який далі розвивається вже в свідомості українського суспільства. Як актуально сьогодні звучать безсмертні Шевченкові слова:

Свою Україну любіть,
Любіть її... во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.